معرفی دوره مدیران کلاس جهانی

مدیر کلاس جهانی شوید ، به سبک دکترآسیاچی

تا انتها مطالعه نمایید تا فرصت های از دست رفته خلق ثروت خود را دریابید

آموزش و کوچینگ مدیران ، راهکار موفقیت پایدار سازمان

هزینه ها حداقل ، فروش حداکثر

در این مجموعه کارگاه های آموزشی با تدریس دکتر آسیاچی شما ضمن کشف راهکارها و رویکردهای موفقیت در تمام ابعاد سازمان تان ، توانایی انجام خدمات  مدیریتی را پیدا خواهید نمود که در شرایط عادی برای یک سازمان کوچک ( کمتر از 50 نفر ) بیش 200.000.000 تومان هزینه مشاوره مدیریتی در بر خواهد داشت و بدیهی است که برای سازمان های بزرگتر این هزینه بطور تصاعدی افزایش خواهد داشت .

در این کارگاه های آموزشی بدنبال خلق سازمانی با ویژگی های زیر هستیم :

 • کسب مشتریان وفادار و سودآور
 • برندی موفق و مطلوب
 • فرایند تولید/خدمات بهینه و بهره ور
 • فرایندی چابک و بدون اتلاف
 • کارکنانی متعهد ، دلسوز و راضی
 • قایقی زیبا ، سریع و دارای ملوان های زبل
 • ما به شما یاد میدهیم و کمک تان میکنیم که قوی ترین و پایدارترین سازمان در بین رقبا و همکاران تان شوید.

توانایی های ایجاد شده در شرکت کنندگان

در این دوره ما بدنبال افزایش قدرت ماندگاری سازمان شما در هر شرایطی هستیم ، و قصد داریم شما را به مدیری در سطح کلاس جهانی تبدیل کنیم که بتوانید برای سازمان خود همانند یک ناخدای کارآزموده از دانسته ها و مهارتهای مدیریتی که در این دوره می آموزید به مثابه یک سکان کشتی کمک گرفته و استفاده نمایید و در هر شرایطی کشتی ( سازمان ) خود را به ساحل امن برسانید و در شرایط گوناگون همانند ناخدا کشتی یکی از نتایج ذیل را بدست آورید :

 • چنانچه دریای کسب و کار شما آرام بود ، سریعتر ، کم هزینه تر و سودآورتر از بقیه رقبا به ساحل رسیده و بازار هدف دلخواه تان را بدست آورید .
 • چنانچه دریای کسب وکار شما متلاطم بود ، با کمترین انحراف سریعتر از بقیه رقبا به ساحل رسیده و بازار هدف دلخواه تان را بدست آورید .
 • چنانچه دریای کسب و کار شما طوفانی بود ، با کمترین خسارت سریعتر از بقیه رقبا زنده به ساحل رسیده و کسب و کارتان را در بازار هدف دلخواه تان ادامه دهید .
 • چنانچه در دریای کسب و کار شما سونامی بزرگی رخ دهد که در آن به ناچار تمام سازمانها محکوم به غرق شدن هستند ، سازمان شما آخرین کشتی باشد که غرق میشود به این امید که شاید قبل از غرق شدن آخرین کشتی ، سونامی کسب و کار شما تمام شده و فروکش کند و شما به مسیرتان ادامه دهید . کشتی سازمان تان خسارت های زیادی دیده اما شما پابرجا و زنده هستید و تنها کشتی (سازمان) موجود در بازار هستید.

ما در دوره مدیران کلاس جهانی کلیه دانش های مدیریتی را که یک  مدیر یا صاحبان کسب و کار به آن نیازمند هستند را در 10 عنوان مدیریتی  و طی 20 روز کارگاه آموزشی در طی 10 ماه با شما مرور میکنیم و هدف ما این است که شما را به یک مدیر آگاه در سطح کلاس جهانی تبدیل نماییم . قابل ذکر است که مطالب طرح شده در هر کارگاه آموزشی براساس تجارب کوچینگ مدیریتی و مشاوره ایی دکتر آسیاچی و آخرین یافته های مدیریتی در شرکتهای موفق دنیا همچون تویوتا ، ولوو ، گوگل ، مایکروسافت ، شل ، نستله و . . . میباشد و جهت درک بهتر و افزایش توان اجرایی شرکت کنندگان ، مطالب به گویاترین شکل ممکن مطرح میگردد بگونه ای که برای مدیرانی که دارای سواد علمی و یا مهارتی در سایر رشته های علمی و فنی بوده و  سواد تخصصی مدیریتی ندارند هم قابل درک و اجرا در سازمان خود باشند .

بدیهی است که طی دوره دکتر آسیاچی ضمن بالا بردن آگاهی ها و مهارتهای مدیریتی شرکت کنندگان  با طرح دانش ضمنی خود ( به اشتراک گذاری تجربه )، شما مدیران و صاحبان کسب و کار را راهنمایی نموده با شما با آگاهی و درک  مصداق ها و تجربیات کاربردی دکتر آسیاچی در بیش 700 شرکت که در رزومه دکتر آسیاچی وجود دارد ، میتوانید ایده های ناب و خلافانه ای برای چالش های سازمان خود بیابید .

این مجموعه کارگاه های آموزشی حاصل 25 سال تجربه اجرایی و مشاوره ایی دکتر محمود آسیاچی در بیش از 700 شرکت دولتی و خصوصی که نام برخی از آنها در لیست پروژه های آموزشی و مشاوره ایی دکتر آسیاچی درج شده است و همچنین  بیش از 30.000 ساعت آموزش در زمینه های مباحث مدیریتی ، تدوین استراتژی ، منابع انسانی ، تولید و خدمات ، تعالی سازمانی ، بازاریابی و فروش میباشد.

تمام تلاش ما و مدرس دوره جناب آقای دکتر آسیاچی این است که پس از طی این دروه شما ضمن کسب آرامش مدیریتی و بهبود عملکرد مدیریتی سازمان تان ، سود 2 تا 5 برابری را با توانایی مدیریتی و مهارتی خودتان که در مباحث عنوان شده در کارگاه های آموزشی مطرح شده است را تجربه نمایید، توجه کنید که مدیران در قرن 21 تمام برنامه ها و استراتژی های سازمان خود را روی افزایش سود سازمان متمرکز نموده اند و پس از تحقق آن بدنبال افزایش درآمد سودآور خود هستند .

در طی هر دوره حضوری 10 ماهه ( هر ماه یک کارگاه 2 روزه ) و یا 5 ماهه ( هر دو هفته یک کارگاه 2 روزه ) که بطور متمرکز در استانها برگزار میگردد این امکان وجود دارد که برخی شرکت کنندگان ( سازمان ها ) بصورت VIP  از خدمات کوچینگ مدیران  که مستقیما توسط دکتر آسیاچی ارائه میگردد بهره مند شوند . این کوچینگ حضوری بوده و برای هر کارگاه آموزشی 2 روز مشاوره حضوری جهت اجرای عملی مباحث مدیریتی مطرح شده در کارگاه های آموزشی و همچنین با رویکرد کوچینگ مدیران در شرایط بحران میباشد . بدیهی است که این مدیران پس از پایان دوره کارگاه ها و بهره مند از کوچینگ حضوری دکتر آسیاچی این توانایی و آمادگی را پیدا خواهند نمود که در صورت تمایل شخصا  به عنوان کوچ به شرکتهای همتراز در قالب کوچینگ مدیریتی کمک نمایند . قابل ذکر است که شرکتهایی که بصورت مجازی از مباحث کارگاه ها استفاده میکنند میتوانند از کوچینگ حضوری تحت شرایطی خاص نیز بهره مند گردند .

کلیه کارگاه های این دوره به جهت پیوستگی مباحث و جلوگیری از تکرار مطالب و تفرق افکارشرکت کنندگان و تشدد تصمیمات مدیریتی و همچنین جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه های سازمان ها و مدیران شرکت کننده ، بطور انحصاری توسط دکتر محمود آسیاچی برگزار میگردد . ایشان تجربیات علمی ، عملی و مشاوره ایی 25 ساله خود جهت مدیریت بهتر سازمان ها در سطح کلاس جهانی را به شرکت کنندگان ارائه می نماید . همچنین شما در این دوره می آموزید سازمان یک ابر سیستم دینامیک و زنده بوده و تصمیم گیری در خصوص هر یک از اجزای آن طبق الگوی اثر پروانه ای بر روی سایر اجزای سازمان اثرگذار میباشد که این مهم در جلسات کوچینگ حضوری در سازمان ها بطور جدی و پیوسته توسط ایشان کنترل و مدیریت میگردد .

کوچینگ مدیران چیست؟

کوچینگ مدیران( Coaching  Managers )  یا مربیگری کسب و کار یا کوچینگ کارآفرینان یکی از انواع کوچینگ است.در این نوع از کوچینگ، مربی به مراجعه‌کننده خود که ممکن است یک مدیر ، یک کارآفرین یا یک شرکت باشد کمک می‌کند تا به اهداف کسب‌وکاری خود برسد. کوچینگ کسب و کار شاخه‌ای است که در آن کوچ، مدیر یا مالکان کسب و کارهای کوچک و متوسط و بزرگ را در بخش‌های مختلف فروش، مدیریت ، رهبری ، ساخت تیم ، برنامه‌ریزی ، بازاریابی ، تولید ، بهره وری و کاهش هزینه ها و … را به کمک تکنیک‌ها، تجارب اختصاصی و ابزارهای حرفه‌ایِ مدیریتی خود کوچ می‌کند.

کلیت فرایند کوچینگ مدیران مشابه سایر انواع کوچینگ است. کوچ (مربی) و کوچی (مدیر) با یکدیگر قراردادی منعقد می‌کنند تا مدیر و سازمان مطبوعش در مدت زمان معینی به نتایج مشخصی دست یابند. وظیفه مدیر این است که اقدامات تعریف شده در جلسات کوچینگ را انجام دهد و در مورد نتایج اقدامات به کوچ گزارش دهد. کوچ نیز وظیفه دارد، با استفاده از مهارت‌های پایه کوچینگ مانند گوش دادن، پرسشگری، بازخورد و دعوت به اقدام، کوچ را به انجام دادن اقدامات و یادگیری از آن‌ها ترغیب کند و به او یاری رساند تا از موانع درونی و بیرونی عبور نماید.

هدف دوره مدیران کلاس جهانی:

 • کسب مشتریان وفادار و سودآور

 • برندی موفق و مطلوب

 • فرایند تولید/خدمات بهینه و بهره ور

 • فرایندی چابک و بدون اتلاف

 • کارکنانی متعهد ، دلسوز و راضی

 • قایقی زیبا ، سریع و دارای ملوان های زبل

دکتر محمود آسیاچی طی 25 سال ارائه خدمات آموزشی مشاوره ای و اجرایی در شرکتهای کوچک ، متوسط و بزرگ کشور و مطالعه و بررسی عملکرد شرکتهای موفق دنیا دریافته است که مدیران ارشد سازمان ها با چه چالش هایی در مدیریت سازمان و پیشبرد اهداف خود روبرو بوده و چگونه و با چه دانش و آگاهی هایی میتوانند سازمان خود را به درستی هدایت نمایند تا ضمن سودآوری مطلوب ، مشتریان خود را شاد و راضی نموده و آنها را به وفادار و پیرو تبدیل نمایند و در کنار تمام این دستاوردها کارکنان متعهد و شاد و راضی داشته باشند و تعلق سازمانی آنها بگونه ای گردد که سرمایه انسانی سازمان به سرمایه ایی ماندگار برای سازمان تبدیل گردد .

ما در هر یک از کارگاه های این دوره ، هدف خاصی که برای بهبود روند موفقیت پایدار سازمان ضروری است را مد نظر قرار داده ایم که در ادامه به معرفی هر یک از کارگاه ها خواهید پرداخت ، اما بطور کلی قصد داریم عملکرد سازمان ها را در سه حوزه اصلی ذیل بهبود دهیم :

1-بهبود عملکرد نیروی انسانی

ما به شما یاد میدهیم و کمک میکنیم تا ساختار سازمانی مناسب سازمان تان را طراحی کرده و با ارزیابی عملکرد پرسنل تان عدالت سازمانی را برقرار نموده و  آنان را در مشاغل مناسب که صلاحیت انجام آن را دارا میباشند بکارگیرید و پرداخت پاداشهای خود را هدفمند نموده و عملکرد آنان را با استراتژی ها و برنامه های مدیریتی سازمان هم راستای نمایید و چنانچه از نظر مدیریتی نیازمند ارتقاء باشند با برنامه های آموزشی هدفمند توانایی آنان را ارتقاء بدهید.

همچنین در حوزه مدیریتی و رهبری با تفویض اختیار ، ضمن توسعه توانایی کارکنان و جانشین پروری ، بتوانید زمان ارزشمند خود و سایر مدیران سازمان را آزاد نموده تا با خیالی آسوده به راهبری و هدایت سازمان در بازارهای جدید بپردازید .

2-تولید/خدمات ناب JIT (اسلحه مخفی شرکتها و مدیران ژاپنی)

ما به شما یاد میدهیم و کمک میکنیم همانند شرکتهای شرق آسیا (ژاپن،کره،چین و غیره) سازمانی منظم و پاکیزه (5S) جهت خلق کیفیت و ثروت داشته و بتوانید اتلافها (هر آنچه ارزش ایجاد نمیکند ولی منابع را مصرف میکند) را حذف کرده و فرایندی چابک و بهنگام داشته باشید و دارای بهبود مستمری (کایزن) گردید. شما یاد میگیرید که چگونه میتوان در زمانهای کوتاهی خط تولید و فرایندهای ارائه خدمات در سازمان را تغییر داد و در دوره های زمانی کوتاهی مشتریان متعدد که خواهان محصولات متنوع هستند را راضی نمود که  این مهم ضمن افزایش سود سازمان ، موجب رضایت مشتریان میگردد. 

اطمینان داشته باشید که با اجرای آموزه های تولید و خدمات ناب شما در سازمان تان حداقل 30 تا 50 درصد در مصرف منابع (نیروی انسانی ، تجهیزات ، فضاها و فرایندها) و هزینه های عملیاتی صرفه جویی خواهید داشت .

3-مهندسی بازاریابی و فروش و CRM

ما به شما یاد میدهیم و کمک میکنیم که همانند شرکتهای غربی (اروپایی و آمریکایی) مشتریان را مدیریت کرده و افزایش فروش داشته و دریابید که توسعه بازار فروش چگونه از طریق راهکارهای عملی و تبلیغات هدفمند (استراتژی بازاریابی و فروش و تبلیغات) محقق گردیده و چگونه میتوانید مشتریان هدف خود را شناسایی و خشنود (مشتری مداری و مدیریت بازاریابی و فروش) نمایید و در تعامل با آنها (مذاکره موفق) نتایج دلخواه و رقابتی خود را بدست آورید . همچنین درک خواهید کرد که مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یک عملیات اجرایی منسجم جهت شناسایی و دسته بندی ارزشی مشتریان سوآور بوده که دارای استراتژیهای متفاوت برای سازمان متبوع شما میباشد .

مشتریان ما هماکنون درزمره موفق ترین و پر سودترین شرکتهای ایرانی هستند
انواع شرکت کنندگان دوره مدیران کلاس جهانی

شرکت کنندگان عادی

کلیه شرکت کنندگانی که صرفا از حضور در کارگاه ها بهره برده و با توان و علاقه ذاتی خود و به کمک سایر مدیران سازمان آموخته ها و توصیه های کارگاه ها را جهت موفقیت در کلاس جهانی در سازمان شان اجرا می نمایند .

شرکت کنندگان ویژه

شرکت کنندگانی که در کنار حضور در هر کارگاه با کمک سایر مدیران سازمان اقدام به اجرای آموخته ها و توصیه های هر کارگاه نموده و تا قبل از برگزاری کارگاه بعدی ، جهت بهبود کیفیت اجرای مطالب ، میتوانند خودشان و یا یکی از مدیران مرتبط با موضوع کارگاه قبلی که هماکنون در حال اجرای سیستم و رویکرد آن هستند 2 جلسه یک ساعته بصورت آنلاین ( واتس آپ ) و یا تلفنی از مشاور دکتر آسیاچی بهره مند گردند .

شرکت کنندگان VIP

شرکت کنندگانی که ضمن حضور در هر کارگاه میتوانند جهت هر کارگاه یکی از مدیران مرتبط با موضوع کارگاه را به همراه خود بعنوان مهمان آورده و همچنین در زمان اجرای توصیه ها و آموخته های آن کارگاه که عموما با کمک سایر مدیران سازمان انجام میگردد و تا قبل از برگزاری کارگاه بعدی ، جهت بهبود کیفیت اجرای مطالب ، میتوانند اولا: بصورت حضوری به مدت 2 روز کاری (8 صبح الی 16 بعداز ظهر) از مشاوره حضوری دکتر آسیاچی و ثانیا: حداقل 2 جلسه یک ساعته بصورت آنلاین ( واتس آپ ) و یا تلفنی جهت اصلاح عملکرد و بهبود کیفیت سیستم و رویکرد تعریف شده از مشاور دکتر آسیاچی بهره مند گردند .

کارگاه های دوره مدیران کلاس جهانی

هدف این کارگاه :

 • آشنایی با تفکر سیستمی و کاربرد آن در مدیریت سازمان ها و همچنین تشریح مفاهیم مدیریت و زمینه های کاری مدیران و سرپرستان سازمانها جهت ارتقائ توانمندی آنها در خصوص شناسایی وظایف مدیران و مهارتهای مدیریتی و اجرای کامل آنها بگونه ای که بتوانند از منابع موجود بهترین و حداکثر استفاده را در راستای اهداف سازمان ببرند .

 

محتوی  این کارگاه :

 • تعریف مدیریت و مروری بر تاریخچه مدیریت
 • تشریح تئوریهای X و Y و مازلو و ارتباط آنها با یکدیگر
 • تشریح سبک های مدیریتی
 • نقش های مدیران
 • وظایف اصلی مدیران
 • تشریح اصول برنامه ریزی ، سازماندهی ، هماهنگی و غیره
 • تشریح مهارتها و ابزارهای مدیریتی
 • ارتباط سطوح مدیریتی با مهارتهای مدیران
 • تحلیل سطوح مدیریتی
 • هشت فرمان پیتر دراکر
 • تشریح ویژگیهای ، خصوصیات و اصول رهبری مدیران
 • تعریف سیستم
 • ویژگی های ابرسیستم سازمانی
 • تشریح تفکر سیستمی
 • قوانین تفکر سیستمی در مدیریت سازمانها

هدف این کارگاه:

آماده سازی مدیران برای هدایت و کنترل سازمان خود در قرن 21 و آشنایی آنان با رویکردها و فرایندهایی که با آن در قرن 21 مواجه خواهند شد ، همچنین مدیران فرا میگیرند که به چه دلایلی لازم است روشهای مدیریتی خود را تغییر بدهند و به آنان گفته خواهد شد که برای تغییر خود و ورود به دنیای مدیران قرن 21 و تبدیل شدن به یک مدیر سطح پنجم چه گام هایی را باید طی نمایند تا ضمن تضمین موفقیت سازمان ، مشتریان را مشعوف نموده و کارکنان شاد و راضی داشته باشند .

 

محتوی این کارگاه:

 • تعریف مدیریت و سازمان آرمانی تا سال 2000
 • تشریح لزوم نوسازی در سازمانها
 • فرایند مدیریت سازمان ها
 • تشریح لزوم آگاهی مدیران برای قرن 21 جهت اثربخش بودن
 • تشریح چالش هایی که سازمانها در قرن 21 با آن روبرو هستند
 • تشریح گام های اساسی جهت تولد مدیر قرن 21
 • چگونه یک مدیر سطح پنجم شویم
 • آشنایی با ساختارسازمانهای قرن 21
 • تشریح ویژگیهای سازمانها و مدیران قرن 21
 • تشریح خصوصیات سازمان ها شاد و راضی در قرن 21
 • آشنایی با روند دگرگونی سازمانها
 • تشریح فرایندهای مدیریتی سازمانهای قرن 21
 • دستور کار مدیران قرن 21 در سطح کلاس جهانی
 • تشریح مدلهای جدید مدیریت در سازمان های : دبلیو ال.گر  –  گوگل  –  هول فودز مارکت

 

هدف این کارگاه :

آشنایی مدیران ارشد و مدیران منابع انسانی در خصوص پارامترهایی که موجب موفقیت پایدار سازمان شده و همچنین نحوی شناسایی شغلهای حساس سازمان و برطرف نمودن کمبود نیروی مدیریتی در آینده از طریق توسعه قابلیت های کارکنان و تفویض اختیار به آنان و همچنین توانمندتر و مستعدتر نمودن نیروهای جوان سازمان جهت تصدی شغلهای حساس مدیریتی و جلوگیری از به چالش کشیده شدن سازمان در آینده .

 

محتوی این کارگاه:

 • تشریح پارامترهای موثر در موفقیت پایدار سازمان
 • تعاریف جانشین پروری
 • دلایل نیاز به جانشین پروری
 • اهداف و مزایای جانشین پروری
 • تفاوت جانشین پروری با برنامه ریزی نیروی انسانی
 • تشریح مدل و مراحل مدیریت جانشین پروری
 • شناسایی شغل های حساس جانشین پروری
 • طراحی سیستم ارزیابی قابلیت های کارکنان با استعداد
 • رتبه بندی و شناسایی افراد مستعد جانشین شدن
 • توسعه نیروی انسانی و روشهای آن در جانشین پروری
 • اصول موفقیت جانشین پروری
 • خطاهای مرسوم سازمانها در جانشین پروری
 • مدل اجرایی جانشین پروری مدیران و رهبران
 • محدودیتهای اجرای مدل جانشین پروری
 • نکات اجرایی موثر در جانشین پروری
 • تشریح روشهای توانمند سازی کارکنان و مراحل توانمندسازی
 • تفویض اختیار (تعاریف ، اصول ، مزایا ، چالش ها و ارکان تفویض اختیار)
 • فرایند و الگوریتم امکانسنجی تفویض اختیار

هدف این کارگاه :

در این دوره ابتدا مدیران با تفکر استراتژیک که یکی از مهمترین عوامل موفقیت سازمان ها در بلند مدت میباشد آشنا شده و فرا میگیرند که مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک پیشرفته و جایگاه آن در سازمان چگونه بوده و سه مرحله اصلی مدیریت استراتژیک شامل برنامه ریزی، اجرا و کنترل به چه ترتیبی میباشد. سپس فراگیران با تدوین استراتژی تلفیقی آشنا شده و فرا میگیرند که جگونه آینده پژوهی کرده و سناریو های متفاوتی برای سازمان شان تعریف نمایند و جهت توسعه کسب و کارشان چگونه با شرکت های دیگر متحد شده و شازمانی موفق و قدرتمند گردند .

 

محتوی این کارگاه:

 • تشریح تفکر استراتژیک و رویکرد تفکر استراتژیک
 • تحلیل دوره های شکل گیری برنامه استراتژی
 • تعریف و تشریح واژه مدیریت استراتژیک/برنامه استراتژیک
 • تشریح نکات مدیریتی که در زمان تدوین استراتژی ها و اجرای استراتژی ها باید رعایت گردد.
 • تحلیل عواملی که موجب شکست استراتژی ها میشود
 • شناسایی و تشریح انواع پارادیم ها و استراتژی ها
 • شناسایی و تحلیل استراتژی ها عمومی مایکل پورتر
 • تشریح تاریخچه استراتژی
 • فرایند کلان برنامه ریزی استراتژی
 • تحلیل مراحل تدوین استراتژی ها
 • تشریح گامهای اجرای استراتژی ها
 • مراحل اصلی ارزیابی استراتژی ها
 • تعریف اصطلاحات مهم در مدیریت استراتژیک
 • تعریف و شناسایی یک استراتژیست در سازمان
 • تعریف فرصت و تهدید / قوت و ضعف سازمانها
 • تعریف اهداف بلند مدت و کوتاه مدت
 • معرفی فرایند عمومی برنامه ریزی استراتژیک
 • مفهوم و تعریف ارکان جهت ساز در استراتژِی
 • تشریح نحوی تدوین ماموریت ، چشم انداز و ارزش ها
 • تشریح ویژگیهای شرکتهای کلاس جهانی
 • تشریح نحوی شناسایی عوامل درونی(قوت/ضعف)
 • تشریح نحوی شناسایی عوامل محیطی (فرصت/تهدید)
 • تحلیل مدل رقابتی پورتر
 • تشریح فرایند تهیه جداول EFE و IFE
 • تشریح الگوی زنجیره استراتژیک داراییها
 • فرایند تهیه ماتریس بررسی مقایسه ای رقابت CPM
 • تشریح نحوی تهیه جدول SWOT
 • تشریح انتخاب استراتژی های برتر سازمان براساس ماتریس برنامه ریزی کمی استراتژِی ها QSPM
 • تشریح گامهای بازنگری استراتژی ها
 • تحلیل شناسایی یک استراتژی اثربخش
 • تعریف اتحادهای استراتژیک و مزایای آن

تشریح آینده پژوهی ، سناریو نویسی و آینده سازی

هدف این کارگاه :

آموزش مدیران عامل و مدیران بازاریابی سازمان در راستای بکارگیری صحیح و استراتژیک منابع سازمان در توسعه فروش و همچنین افزایش حساسیت سازمان جهت شناسایی بازار ، مدیریت بازار و طراحی استراتژی بازاریابی و فروش سازمان با توجه به لزوم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) و تشریح انواع استراتژهای رقابتی بازاریابی و فروش و شناسایی استراتژیهای اقیانوس آبی و قرمز 

 

محتوی دوره:

 • تعریف و مفهوم بازاریابی استراتژیک
 • آشنایی با مفاهیم کلان بازاریابی و فروش / بازاریابی و فروش هدفمند
 • تحلیل رضایت مشتریان ، آمیخته بازاریابی و برآورد میزان سهم بازار
 • تشریح روشهای تعامل با مشتریان و نقش پرسنل در توسعه فروش
 • تشریح نگرش نوین بازاریابی و روش کارکرد آن
 • فرایند کلان بازاریابی که در سازمانهای کلاس جهانی صورت می پذیرد
 • پیگیری بازار و تشریح راهبرد فروش در یک بخش بازار
 • مدیریت بازاریابی و وظایف مدیر بازاریابی
 • تحلیل مدل پردازش اطلاعات در ذهن مصرف کننده
 • روشهای توسعه بازار و استراتژیهای بازاریابی و فروش
 • تعریف و تشریح مدل مدیریت ارتباط با مشتری CRM ( مدل گارتنر)
 • استراتژیهای بازاریابی در دوره عمر محصول و مدیریت بازاریابی استراتژیک
 • تحلیل ماتریس رشد و صنعت و مدل رقابتی مایکل پورتر
 • تشریح استراتژیهای کانون
 • استراتژیهای اقیانوس آبی و قرمز

هدف این کارگاه:

آگاه نمودن پرسنل ، کارکنان و مدیران فروش در خصوص اهمیت و جایگاه مهندسی فروش در سازمان در خصوص تجزیه و تحلیل روندها ، برنامه ریزی فروش و ارائه گزارش به واحدهای فروش سازمان ، تحلیل رقبا و طراحی محصول / خدمات مورد نیاز بازار هدف سازمان ، بگونه ای که حداکثر فروش میسر گردد .

 

   محتوی این کارگاه:

 • تعریف مهندسی و مهندسی فروش
 • تبیین جایگاه مهندسی فروش در سازمان/ویژگیها و وظایف مهندس فروش
 • روشهای افزایش فروش توسط مهندس فروش / مهارتهای ارتباطی
 • مشخصات مهندس فروش به گفته جان فنتون
 • اصول خلق تجربه لذت بخش برای مشتریان
 • تشریح مدل اسپین (SPIN)
 • سطوح رضایت مشتری در مهندسی فروش
 • تشریح بازار هدف
 • تجزیه و تحلیل فروش
 • پیش بینی فروش و انواع آن
 • بخش بندی بازار و شناسایی بازار هدف
 • تعیین جایگاه در بازار هدف
 • تشریح عوامل موثر در انتخاب بازارهدف/ معیارهای جذابیت بازار هدف
 • تحلیل کامل استراتژیهای مطلوب در بازار هدف
 • تشریح پارمترهای برنامه/طرح ریزی فروش و نکات مرتبط با آن

هدف این کارگاه:

در این دوره فراگیران می آموزند که مذاکره به چه معنا بودن و اصولا چه زمانی باید مذاکره نمود و اینکه یک مذاکراه کننده حرفه ایی باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا در جلسات مذاکره از منافع مشروع سازمان با بهترین استراتژی های مذاکره دفاع نماید ، همچنین در این دوره در خصوص برنامه ریزی و آماده سازی مذاکره کنندگان و زبان بدن مذاکره کنندگان صحبت شده و در خصوص انواع فریبکاری های مذاکره که ممکن است از طرف دیگران اجرا گردد صحبت خواهد شد بگونه ای که فراگیران بتوانند با این فریبکاری ها مقابله منطقی نمایند .

 

محتوی این کارگاه:

 1. تعاریف و مفهوم مذاکره
 2. ویژگیهای یک مذاکره کننده موفق
 3. روش های گوناگون مذاکراتی، موضع گیری و مبتنی بر اصول
 4. تشریح ارکان اساسی در مذاکره
 5. ویژگیهای مذاکره کننده موفق
 6. تحلیل انواع فریبکاری ها و نیرنگها در مذاکرات
 7. برنامه ریزی برای مذاکره و پیشبرد موفق آن
 8. تشریح مهارتهای مورد نیاز مذاکره
 9. مقابله با ترفندها و شگردهای مذاکراتی
 10. دستیابی به برد متقابل برای هر دو طرف مذاکرات جهت یک مذاکره موفق
 11. مراحل اساسی در مذاکره
 12. اصول مصالحه در مذاکره ( بده و بستان )
 13. اشتباهات خطرناک در مذاکره
 14. تشریح انواع استراتژیها جهت هدایت مذاکره

 خصوصیات مذاکره کنندگان برخی کشورهای خارجی

هدف این کارگاه:

 آشنایی مدیران ارشد و مدیران منابع انسانی سازمانها با روشهای ارزیابی و ارزشیابی عملکرد کارکنان بگونه ای که مدیران و پرسنل سازمان بتوانند رفتارها و کارکرد پرسنل را بازنگری نموده و فرصتهای توسعه بهره وری (کارآیی و اثربخشی) کارکنان را شناسایی نمایند و برنامه های عملیاتی را جهت بهبود نقاط قوت و تقویت نقاط ضعف تدوین و اجرا نمایند .

 

محتوی این کارگاه:

 • تعریف عملکرد و ارزیابی عملکرد کارکنان و کاربردهای آن
 • تشریح مدیریت عملکرد ، دلایل و اهداف اجرای مدیریت عملکرد
 • تشریح مدلهای مدیریت عملکرد
 • ویژگیهای یک سیستم موثر مدیریت عملکرد
 • عوامل موثر در بهبود عملکرد نیروی انسانی
 • تحلیل اشتباهات رایج در مدیریت عملکرد کارکنان ( مدیران و کارکنان )
 • تشریح فرایند ارزیابی و خصوصیات ارزیابان در مدلهای مدیریت عملکرد
 • شناسایی معیارهای و ماهیت ارزیابی
 • تشریح خطاهای ذهنی و عملی ارزیابان در هنگام ارزیابی
 • معرفی و تشریح انواع مدل های مدیریت ارزیابی عملکرد
 • تشریح کامل مدل مدیریت ارزیابی عملکرد براساس مدل مدیریت بر مبنای هدف ( MBO )
 • تشریح کامل مدل مدیریت ارزیابی عملکرد براساس مدل ارزیابی 360 درجه
 • اقدامات ضروری پس از انجام ارزیابی عملکرد کارکنان و برنامه های بهبود
 • تحلیل بهبود در مدیریت عملکرد ( اثر پیگمالیون – اثر گالاتیا – اثر گلم )

هدف این کارگاه:

آشنایی با نگرش تولید/خدمات ناب و تولید بهنگام (JIT) در سیستم های صنعتی- خدماتی به منظور تولید یا ارائه خدمات به موقع، رقابت پذیری محصولات و کاهش اتلاف) کاهش بیش از 50% در مواد، نیروی انسانی، فضا ، تجهیزات و زمان ارائه محصول) و خلق و ارائه محصول و خدمات به سبک مدیران ژاپنی شرکت تویوتا هدف اصل این دوره میباشد .

 

محتوی این کارگاه:

 • تعریف سیستم تولید و خدمات ناب
 • تحلیل برتری و فوائد سیستم ناب به روشهای سنتی تولید
 • شروع ناب سازی در سازمان ، تدارکات و فروش
 • تشریح اصول ناب سازی و شناسایی فرایندهای ارزش آفرین
 • بهره وری فرایندها و حذف اتلاف های ( مودا ها ) فرایندها و فعالیت ها
 • شناسایی جریان ارزش سازمان و بهبود آن
 • تشریح کامل تولید بهنگام (JIT) و ابزارهای استقرار آن در سازمان ها
 • تشریح آراستگی محیط کار 5S و نظام پیشنهادات و بکارگیری چراغ آندون
 • تشریح رویکرد SMED جهت نغییر سریع خط تولید
 • بهبود فرایند تولید و کاهش زمان پیشبرد تولید و ارائه خدمات
 • خلق پرسنل چند مهارته و تشریح نحوی تدوین SOP
 • تشریح رویکرد بهبود مستمر KAIZEN و چرخه بهبود دمینگ PDCA

هدف این کارگاه:

          آشنایی با اصول رهبری در سازمانها و تشریح انواع سبکها و نظریه های رهبری . همچنین آشنایی با روش رهبری اثر بخش در سازمانها آینده و تشریح ویژگیهای شخصیتی رهبران کلاس جهانی و نحوی ایجاد این ویژگی بگونه ای که کارکنان تمام تلاش خود را برای تحقق آرمان های رهبر بروز دهند .

 

محتوی دوره این کارگاه:

 • تعریف و ماهیت رهبری
 • تشریح تفاوت رهبری با مدیریت / اهمیت رهبری
 • شناسایی منابع قدرت رهبران و عوامل موثر در آن
 • تشریح خصوصیات پیروان موثر و رهبران
 • تجزیه و تحلیل نظریه های شخصیتی ، رفتاری و اقتضایی رهبران
 • تشریح سبک های رهبری
 • ویژگی ها و ، خصوصیات و شخصیت رهبران کاریزماتیک
 • چالش های (درونی و بیرونی) رهبران و تشریح رفتار رهبران
 • تشریح عملکرد و رهبری سازمانهای آینده (چالش ها ، خصوصیات و وظایف)
 • ویژگیها و مهارتهای رهبران برجسته قرن 21 
 • تشریح رهبری سازمانهای پر رونق آینده و استراتژی های رهبران آینده
 • تحلیل وظایف رهبران از نظر کرچ
 • تفاوت رهبری زنان و مردان
 • تشریح ویژگی مربیگری رهبران
1-مدیران سیستماتیک

هدف این کارگاه :

 • آشنایی با تفکر سیستمی و کاربرد آن در مدیریت سازمان ها و همچنین تشریح مفاهیم مدیریت و زمینه های کاری مدیران و سرپرستان سازمانها جهت ارتقائ توانمندی آنها در خصوص شناسایی وظایف مدیران و مهارتهای مدیریتی و اجرای کامل آنها بگونه ای که بتوانند از منابع موجود بهترین و حداکثر استفاده را در راستای اهداف سازمان ببرند .

 

محتوی  این کارگاه :

 • تعریف مدیریت و مروری بر تاریخچه مدیریت
 • تشریح تئوریهای X و Y و مازلو و ارتباط آنها با یکدیگر
 • تشریح سبک های مدیریتی
 • نقش های مدیران
 • وظایف اصلی مدیران
 • تشریح اصول برنامه ریزی ، سازماندهی ، هماهنگی و غیره
 • تشریح مهارتها و ابزارهای مدیریتی
 • ارتباط سطوح مدیریتی با مهارتهای مدیران
 • تحلیل سطوح مدیریتی
 • هشت فرمان پیتر دراکر
 • تشریح ویژگیهای ، خصوصیات و اصول رهبری مدیران
 • تعریف سیستم
 • ویژگی های ابرسیستم سازمانی
 • تشریح تفکر سیستمی
 • قوانین تفکر سیستمی در مدیریت سازمانها
2-مدیران قرن 21 ( کلاس جهانی )

هدف این کارگاه:

آماده سازی مدیران برای هدایت و کنترل سازمان خود در قرن 21 و آشنایی آنان با رویکردها و فرایندهایی که با آن در قرن 21 مواجه خواهند شد ، همچنین مدیران فرا میگیرند که به چه دلایلی لازم است روشهای مدیریتی خود را تغییر بدهند و به آنان گفته خواهد شد که برای تغییر خود و ورود به دنیای مدیران قرن 21 و تبدیل شدن به یک مدیر سطح پنجم چه گام هایی را باید طی نمایند تا ضمن تضمین موفقیت سازمان ، مشتریان را مشعوف نموده و کارکنان شاد و راضی داشته باشند .

 

محتوی این کارگاه:

 • تعریف مدیریت و سازمان آرمانی تا سال 2000
 • تشریح لزوم نوسازی در سازمانها
 • فرایند مدیریت سازمان ها
 • تشریح لزوم آگاهی مدیران برای قرن 21 جهت اثربخش بودن
 • تشریح چالش هایی که سازمانها در قرن 21 با آن روبرو هستند
 • تشریح گام های اساسی جهت تولد مدیر قرن 21
 • چگونه یک مدیر سطح پنجم شویم
 • آشنایی با ساختارسازمانهای قرن 21
 • تشریح ویژگیهای سازمانها و مدیران قرن 21
 • تشریح خصوصیات سازمان ها شاد و راضی در قرن 21
 • آشنایی با روند دگرگونی سازمانها
 • تشریح فرایندهای مدیریتی سازمانهای قرن 21
 • دستور کار مدیران قرن 21 در سطح کلاس جهانی
 • تشریح مدلهای جدید مدیریت در سازمان های : دبلیو ال.گر  –  گوگل  –  هول فودز مارکت

 

3-سازمانهای پایدار

هدف این کارگاه :

آشنایی مدیران ارشد و مدیران منابع انسانی در خصوص پارامترهایی که موجب موفقیت پایدار سازمان شده و همچنین نحوی شناسایی شغلهای حساس سازمان و برطرف نمودن کمبود نیروی مدیریتی در آینده از طریق توسعه قابلیت های کارکنان و تفویض اختیار به آنان و همچنین توانمندتر و مستعدتر نمودن نیروهای جوان سازمان جهت تصدی شغلهای حساس مدیریتی و جلوگیری از به چالش کشیده شدن سازمان در آینده .

 

محتوی این کارگاه:

 • تشریح پارامترهای موثر در موفقیت پایدار سازمان
 • تعاریف جانشین پروری
 • دلایل نیاز به جانشین پروری
 • اهداف و مزایای جانشین پروری
 • تفاوت جانشین پروری با برنامه ریزی نیروی انسانی
 • تشریح مدل و مراحل مدیریت جانشین پروری
 • شناسایی شغل های حساس جانشین پروری
 • طراحی سیستم ارزیابی قابلیت های کارکنان با استعداد
 • رتبه بندی و شناسایی افراد مستعد جانشین شدن
 • توسعه نیروی انسانی و روشهای آن در جانشین پروری
 • اصول موفقیت جانشین پروری
 • خطاهای مرسوم سازمانها در جانشین پروری
 • مدل اجرایی جانشین پروری مدیران و رهبران
 • محدودیتهای اجرای مدل جانشین پروری
 • نکات اجرایی موثر در جانشین پروری
 • تشریح روشهای توانمند سازی کارکنان و مراحل توانمندسازی
 • تفویض اختیار (تعاریف ، اصول ، مزایا ، چالش ها و ارکان تفویض اختیار)
 • فرایند و الگوریتم امکانسنجی تفویض اختیار
4-مدیریت استراتژیک هوشمند

هدف این کارگاه :

در این دوره ابتدا مدیران با تفکر استراتژیک که یکی از مهمترین عوامل موفقیت سازمان ها در بلند مدت میباشد آشنا شده و فرا میگیرند که مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک پیشرفته و جایگاه آن در سازمان چگونه بوده و سه مرحله اصلی مدیریت استراتژیک شامل برنامه ریزی، اجرا و کنترل به چه ترتیبی میباشد. سپس فراگیران با تدوین استراتژی تلفیقی آشنا شده و فرا میگیرند که جگونه آینده پژوهی کرده و سناریو های متفاوتی برای سازمان شان تعریف نمایند و جهت توسعه کسب و کارشان چگونه با شرکت های دیگر متحد شده و شازمانی موفق و قدرتمند گردند .

 

محتوی این کارگاه:

 • تشریح تفکر استراتژیک و رویکرد تفکر استراتژیک
 • تحلیل دوره های شکل گیری برنامه استراتژی
 • تعریف و تشریح واژه مدیریت استراتژیک/برنامه استراتژیک
 • تشریح نکات مدیریتی که در زمان تدوین استراتژی ها و اجرای استراتژی ها باید رعایت گردد.
 • تحلیل عواملی که موجب شکست استراتژی ها میشود
 • شناسایی و تشریح انواع پارادیم ها و استراتژی ها
 • شناسایی و تحلیل استراتژی ها عمومی مایکل پورتر
 • تشریح تاریخچه استراتژی
 • فرایند کلان برنامه ریزی استراتژی
 • تحلیل مراحل تدوین استراتژی ها
 • تشریح گامهای اجرای استراتژی ها
 • مراحل اصلی ارزیابی استراتژی ها
 • تعریف اصطلاحات مهم در مدیریت استراتژیک
 • تعریف و شناسایی یک استراتژیست در سازمان
 • تعریف فرصت و تهدید / قوت و ضعف سازمانها
 • تعریف اهداف بلند مدت و کوتاه مدت
 • معرفی فرایند عمومی برنامه ریزی استراتژیک
 • مفهوم و تعریف ارکان جهت ساز در استراتژِی
 • تشریح نحوی تدوین ماموریت ، چشم انداز و ارزش ها
 • تشریح ویژگیهای شرکتهای کلاس جهانی
 • تشریح نحوی شناسایی عوامل درونی(قوت/ضعف)
 • تشریح نحوی شناسایی عوامل محیطی (فرصت/تهدید)
 • تحلیل مدل رقابتی پورتر
 • تشریح فرایند تهیه جداول EFE و IFE
 • تشریح الگوی زنجیره استراتژیک داراییها
 • فرایند تهیه ماتریس بررسی مقایسه ای رقابت CPM
 • تشریح نحوی تهیه جدول SWOT
 • تشریح انتخاب استراتژی های برتر سازمان براساس ماتریس برنامه ریزی کمی استراتژِی ها QSPM
 • تشریح گامهای بازنگری استراتژی ها
 • تحلیل شناسایی یک استراتژی اثربخش
 • تعریف اتحادهای استراتژیک و مزایای آن

تشریح آینده پژوهی ، سناریو نویسی و آینده سازی

5-مدیریت بازاریابی استراتژیک و CRM

هدف این کارگاه :

آموزش مدیران عامل و مدیران بازاریابی سازمان در راستای بکارگیری صحیح و استراتژیک منابع سازمان در توسعه فروش و همچنین افزایش حساسیت سازمان جهت شناسایی بازار ، مدیریت بازار و طراحی استراتژی بازاریابی و فروش سازمان با توجه به لزوم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) و تشریح انواع استراتژهای رقابتی بازاریابی و فروش و شناسایی استراتژیهای اقیانوس آبی و قرمز 

 

محتوی دوره:

 • تعریف و مفهوم بازاریابی استراتژیک
 • آشنایی با مفاهیم کلان بازاریابی و فروش / بازاریابی و فروش هدفمند
 • تحلیل رضایت مشتریان ، آمیخته بازاریابی و برآورد میزان سهم بازار
 • تشریح روشهای تعامل با مشتریان و نقش پرسنل در توسعه فروش
 • تشریح نگرش نوین بازاریابی و روش کارکرد آن
 • فرایند کلان بازاریابی که در سازمانهای کلاس جهانی صورت می پذیرد
 • پیگیری بازار و تشریح راهبرد فروش در یک بخش بازار
 • مدیریت بازاریابی و وظایف مدیر بازاریابی
 • تحلیل مدل پردازش اطلاعات در ذهن مصرف کننده
 • روشهای توسعه بازار و استراتژیهای بازاریابی و فروش
 • تعریف و تشریح مدل مدیریت ارتباط با مشتری CRM ( مدل گارتنر)
 • استراتژیهای بازاریابی در دوره عمر محصول و مدیریت بازاریابی استراتژیک
 • تحلیل ماتریس رشد و صنعت و مدل رقابتی مایکل پورتر
 • تشریح استراتژیهای کانون
 • استراتژیهای اقیانوس آبی و قرمز
6-مهندسی فروش هوشمند

هدف این کارگاه:

آگاه نمودن پرسنل ، کارکنان و مدیران فروش در خصوص اهمیت و جایگاه مهندسی فروش در سازمان در خصوص تجزیه و تحلیل روندها ، برنامه ریزی فروش و ارائه گزارش به واحدهای فروش سازمان ، تحلیل رقبا و طراحی محصول / خدمات مورد نیاز بازار هدف سازمان ، بگونه ای که حداکثر فروش میسر گردد .

 

   محتوی این کارگاه:

 • تعریف مهندسی و مهندسی فروش
 • تبیین جایگاه مهندسی فروش در سازمان/ویژگیها و وظایف مهندس فروش
 • روشهای افزایش فروش توسط مهندس فروش / مهارتهای ارتباطی
 • مشخصات مهندس فروش به گفته جان فنتون
 • اصول خلق تجربه لذت بخش برای مشتریان
 • تشریح مدل اسپین (SPIN)
 • سطوح رضایت مشتری در مهندسی فروش
 • تشریح بازار هدف
 • تجزیه و تحلیل فروش
 • پیش بینی فروش و انواع آن
 • بخش بندی بازار و شناسایی بازار هدف
 • تعیین جایگاه در بازار هدف
 • تشریح عوامل موثر در انتخاب بازارهدف/ معیارهای جذابیت بازار هدف
 • تحلیل کامل استراتژیهای مطلوب در بازار هدف
 • تشریح پارمترهای برنامه/طرح ریزی فروش و نکات مرتبط با آن

 

7-فنون مذاکره حرفه ایی

هدف این کارگاه:

در این دوره فراگیران می آموزند که مذاکره به چه معنا بودن و اصولا چه زمانی باید مذاکره نمود و اینکه یک مذاکراه کننده حرفه ایی باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا در جلسات مذاکره از منافع مشروع سازمان با بهترین استراتژی های مذاکره دفاع نماید ، همچنین در این دوره در خصوص برنامه ریزی و آماده سازی مذاکره کنندگان و زبان بدن مذاکره کنندگان صحبت شده و در خصوص انواع فریبکاری های مذاکره که ممکن است از طرف دیگران اجرا گردد صحبت خواهد شد بگونه ای که فراگیران بتوانند با این فریبکاری ها مقابله منطقی نمایند .

 

محتوی این کارگاه:

 1. تعاریف و مفهوم مذاکره
 2. ویژگیهای یک مذاکره کننده موفق
 3. روش های گوناگون مذاکراتی، موضع گیری و مبتنی بر اصول
 4. تشریح ارکان اساسی در مذاکره
 5. ویژگیهای مذاکره کننده موفق
 6. تحلیل انواع فریبکاری ها و نیرنگها در مذاکرات
 7. برنامه ریزی برای مذاکره و پیشبرد موفق آن
 8. تشریح مهارتهای مورد نیاز مذاکره
 9. مقابله با ترفندها و شگردهای مذاکراتی
 10. دستیابی به برد متقابل برای هر دو طرف مذاکرات جهت یک مذاکره موفق
 11. مراحل اساسی در مذاکره
 12. اصول مصالحه در مذاکره ( بده و بستان )
 13. اشتباهات خطرناک در مذاکره
 14. تشریح انواع استراتژیها جهت هدایت مذاکره

 خصوصیات مذاکره کنندگان برخی کشورهای خارجی

8-مدیریت و ارزیابی عملکرد کارکنان

هدف این کارگاه:

 آشنایی مدیران ارشد و مدیران منابع انسانی سازمانها با روشهای ارزیابی و ارزشیابی عملکرد کارکنان بگونه ای که مدیران و پرسنل سازمان بتوانند رفتارها و کارکرد پرسنل را بازنگری نموده و فرصتهای توسعه بهره وری (کارآیی و اثربخشی) کارکنان را شناسایی نمایند و برنامه های عملیاتی را جهت بهبود نقاط قوت و تقویت نقاط ضعف تدوین و اجرا نمایند .

 

محتوی این کارگاه:

 • تعریف عملکرد و ارزیابی عملکرد کارکنان و کاربردهای آن
 • تشریح مدیریت عملکرد ، دلایل و اهداف اجرای مدیریت عملکرد
 • تشریح مدلهای مدیریت عملکرد
 • ویژگیهای یک سیستم موثر مدیریت عملکرد
 • عوامل موثر در بهبود عملکرد نیروی انسانی
 • تحلیل اشتباهات رایج در مدیریت عملکرد کارکنان ( مدیران و کارکنان )
 • تشریح فرایند ارزیابی و خصوصیات ارزیابان در مدلهای مدیریت عملکرد
 • شناسایی معیارهای و ماهیت ارزیابی
 • تشریح خطاهای ذهنی و عملی ارزیابان در هنگام ارزیابی
 • معرفی و تشریح انواع مدل های مدیریت ارزیابی عملکرد
 • تشریح کامل مدل مدیریت ارزیابی عملکرد براساس مدل مدیریت بر مبنای هدف ( MBO )
 • تشریح کامل مدل مدیریت ارزیابی عملکرد براساس مدل ارزیابی 360 درجه
 • اقدامات ضروری پس از انجام ارزیابی عملکرد کارکنان و برنامه های بهبود
 • تحلیل بهبود در مدیریت عملکرد ( اثر پیگمالیون – اثر گالاتیا – اثر گلم )
9-مدیریت تولید و خدمات ناب و JIT

هدف این کارگاه:

آشنایی با نگرش تولید/خدمات ناب و تولید بهنگام (JIT) در سیستم های صنعتی- خدماتی به منظور تولید یا ارائه خدمات به موقع، رقابت پذیری محصولات و کاهش اتلاف) کاهش بیش از 50% در مواد، نیروی انسانی، فضا ، تجهیزات و زمان ارائه محصول) و خلق و ارائه محصول و خدمات به سبک مدیران ژاپنی شرکت تویوتا هدف اصل این دوره میباشد .

 

محتوی این کارگاه:

 • تعریف سیستم تولید و خدمات ناب
 • تحلیل برتری و فوائد سیستم ناب به روشهای سنتی تولید
 • شروع ناب سازی در سازمان ، تدارکات و فروش
 • تشریح اصول ناب سازی و شناسایی فرایندهای ارزش آفرین
 • بهره وری فرایندها و حذف اتلاف های ( مودا ها ) فرایندها و فعالیت ها
 • شناسایی جریان ارزش سازمان و بهبود آن
 • تشریح کامل تولید بهنگام (JIT) و ابزارهای استقرار آن در سازمان ها
 • تشریح آراستگی محیط کار 5S و نظام پیشنهادات و بکارگیری چراغ آندون
 • تشریح رویکرد SMED جهت نغییر سریع خط تولید
 • بهبود فرایند تولید و کاهش زمان پیشبرد تولید و ارائه خدمات
 • خلق پرسنل چند مهارته و تشریح نحوی تدوین SOP
 • تشریح رویکرد بهبود مستمر KAIZEN و چرخه بهبود دمینگ PDCA
10-رهبری کلاس جهانی

هدف این کارگاه:

          آشنایی با اصول رهبری در سازمانها و تشریح انواع سبکها و نظریه های رهبری . همچنین آشنایی با روش رهبری اثر بخش در سازمانها آینده و تشریح ویژگیهای شخصیتی رهبران کلاس جهانی و نحوی ایجاد این ویژگی بگونه ای که کارکنان تمام تلاش خود را برای تحقق آرمان های رهبر بروز دهند .

 

محتوی دوره این کارگاه:

 • تعریف و ماهیت رهبری
 • تشریح تفاوت رهبری با مدیریت / اهمیت رهبری
 • شناسایی منابع قدرت رهبران و عوامل موثر در آن
 • تشریح خصوصیات پیروان موثر و رهبران
 • تجزیه و تحلیل نظریه های شخصیتی ، رفتاری و اقتضایی رهبران
 • تشریح سبک های رهبری
 • ویژگی ها و ، خصوصیات و شخصیت رهبران کاریزماتیک
 • چالش های (درونی و بیرونی) رهبران و تشریح رفتار رهبران
 • تشریح عملکرد و رهبری سازمانهای آینده (چالش ها ، خصوصیات و وظایف)
 • ویژگیها و مهارتهای رهبران برجسته قرن 21 
 • تشریح رهبری سازمانهای پر رونق آینده و استراتژی های رهبران آینده
 • تحلیل وظایف رهبران از نظر کرچ
 • تفاوت رهبری زنان و مردان
 • تشریح ویژگی مربیگری رهبران

توانایی های ایجاد شده در شرکت کنندگان

مخاطبین دوره مدیران کلاس جهانی

بهانه های عدم شرکت در دوره مدیران کلاس جهانی را کنار بگذارید.

در صورت تمایل به پیش ثبت نام و دریافت مشاوره فرم زیر را پر کنید